LystrupLIV Boligafdeling i Lystrup får millionbeløb retur. Myndigheder har godkendt salg af Aldi i Lystrup. Pige blev krænket i letbanen. Her er ugens nyhedsoverflyvning. Rema 1000 i Danmark har fået ok af de danske konkurrencemyndigheder til at overtage Aldi. Foto: Emil Fibiger - + Del artikel Del Del Print Kopiér link 09 sep. 2023 kl. 04:02 Emil Fibiger Petersen emfi@jfm.dk
CYKELSTI For abonnenter Sker det endelig? Millioner kan lukke hul på cykelruten fra Lystrup mod Aarhus
TRAFIK Et år efter ombygning: Nu viser tallene, om de nye ramper har virket Det var et velkendt syn i myldretiden ved motorvejsrundkørslen i Lystrup.
BOLIG Ny boligrekord i Lystrup - og nu sættes villa til næsten ni millioner til salg Alene i år er to villaer i Lystrup blevet solgt for 8,5 millioner kroner.
112 Tyvene slog til syv gange i Lystrup: Se hvilke veje der blev ramt Før sommerferien advarede Østjyllands Politi om, at sommeren er højsæson for indbrud – og opfordrede blandt andet naboer til at holde ekstra øje med hinandens boliger.
TRAFIK "Pis ind på cykelstien": Rasmus bliver dagligt chikaneret af bilister - råber op om nyt forslag
LARM Helle plages af konstant bimlen fra letbanens signalklokke: - Den sætter sig simpelthen på hjernen